Reálné příběhy

 

Daniela Foblová: od kosmetiky mezi elitu

I celosvětová finanční krize může být k něčemu dobrá. Právě krize totiž zavedla Danielu v roce 2009 až do společnosti TESCO. Od té doby střídá pozice takřka ďábelským tempem. Ale Daniela to zvládá perfektně a krok za krokem postupuje na firemním žebříčku vzhůru.
Ať již zakotví kdekoli v TESCO, jedno je jisté, Daniela se vytrvale a rychle posunuje vzhůru. TESCO neváhá lidem, jako Daniela, kteří na sobě pracují, svěřit velkou zodpovědnost.

Po absolvování Vysoké školy ekonomické si Daniela „odskočila“ na studia ještě do Spojených států a pak začala v Česku pracovat u velké auditorské firmy v oblasti mezinárodního zdanění.

Kvůli krizi se ale tým firmy zeštíhloval a Daniela se ocitla bez práce. „Po pravdě mi to tolik nevadilo, protože daně mě stejně příliš nebavily. Oba moji rodiče pracovali v obchodě, takže mě to táhlo stejným směrem,“ vzpomíná Daniela. Nastoupila do TESCO trainee programu a začala pracovat jako nákupčí kosmetiky. 

Vzhledem ke svým předchozím zkušenostem mohla srovnávat různé obory a bezprostředně po startu podle svých slov věděla, že přestup do TESCO byl výhrou. „Hned od počátku jsem měla štěstí na osobní přístup. Strašně mi v úvodu pomohl můj první nadřízený,“ tvrdí Daniela.

Po 12 měsících v prostředí parfémů a krémů dostala Daniela na starosti velký projekt budování sítě lékáren TESCO a vzápětí ji čekal další velký přestup, tentokrát již na seniorskou pozici nákupčí pro pet food. Nějakou dobu pracovala Daniela jako business planning manager a měla zodpovědnost za přípravu obchodního plánu. Pokud by pokračovala bleskovým tempem v nastoupené cestě, brzy by se jistě přesunula na další, ještě významnější pozici.

To by ovšem nebyla Daniela, která má ráda změnu, a nesměla by pracovat v TESCO, které svým lidem dokáže nabízet neustále něco nového. Když dostala příležitost nastoupit do TESCO Group Management Programme, jehož účastníci se připravují na top pozice v rámci globálního managementu firmy, neváhala. Daniela se prosadila mezi elitní pětadvacítku lidí z celého světa a nyní působí na několikaměsíční misi v Anglii, kde získává zkušenosti řízením našich obchodů.

Jak se bude její kariéra vyvíjet dál, Daniela zatím netuší, ale do budoucna hledí s optimismem. „Žádnou vysněnou metu nemám. TESCO nabízí tolik příležitostí, že se vaše cesta může kdykoliv otočit zcela opačným směrem,“ soudí Daniela.

Ať již zakotví kdekoli v TESCO, jedno je jisté, Daniela se vytrvale a rychle posunuje vzhůru. TESCO neváhá lidem, jako Daniela, kteří na sobě pracují, svěřit velkou zodpovědnost.

Přihlaste se do programu

Přihlaste se do trainee programu a naplňte také svůj příběh!

Přihlaste se do programu

Kontakt

Tesco Stores ČR a.s.
Centrální kancelář
Vršovická 1527/68b
100 00 Praha 10

+420 272 087 111
+420 272 086 111

graduate@cz.tesco-europe.com

Webová stránka http://tesco-graduates.cz je určena studentům a absolventům vysokých škol. Pokud již máte pracovní zkušenosti a zájem o konkrétní nabídku, navštivte nejnovější volné pozice na našem firemním webu iTesco.

Copyright 2011 Tesco Stores ČR a.s.