Profil společnosti

Historie značky Tesco se začala psát již v roce 1919 ve Velké Británii, v současné době společnost působí ve 12 zemích Evropy a Asie. Na český trh vstoupila v roce 1996 a dnes patří k největším maloobchodním sítím v zemi. Tesco provozuje v České republice obchodní centra, čerpací stanice a obchody různých formátů – obchodní domy, hypermarkety, Extra, Supermarkety a Expresy.

Filosofií Tesco je poskytnout zákazníkovi to nejlepší zboží a služby a stát se obchodem pro všechny. Proto také jako jediný obchodní řetězec v ČR prosazuje multiformátový systém obchodů. Co nejlepší dostupnost pro zákazníka zajišťuje síť supermarketů či obchodů Expres v centrech měst. Naopak co nejširší nabídku poskytuje Tesco na velkých plochách – v hypermarketech a obchodních domech. Nejnovějším formátem je Extra, které oproti tradičním hypermarketům nabízí další služby, jako jsou optika, lékárna, telekomunikace apod.

Tesco patří ke světovým lídrům v inovacích na poli maloobchodu. Jako první zavedlo například svoji privátní značku, jako první přišlo s nutričním označováním výrobků. K současným inovativním projektům společnosti v ČR patří zavádění samoobslužných pokladen či unikátní věrnostní systém Clubcard. Průkopníkem je Tesco i na poli ekologie, jako příklad lze uvést náš první hypermarket s nulovou uhlíkovou stopou v kontinentální Evropě v české Jaroměři. Za tento ojedinělý projekt jsme získali významné ekologické ocenění Energy Globe Award.

I když je Tesco společností s celosvětovou působností, vždy se snažíme být „dobrým sousedem“ místním komunitám. Usilujeme nejen o to, být co nejblíže zákazníkům, ale snažíme se také vytvářet pracovní příležitosti a nabízet zaměstnání lidem přímo z lokalit, v nichž provozujeme naše obchody. Aktivní jsme také v oblasti dobročinnosti. V roce 2009 jsme založili Nadační fond Tesco. Jeho klíčovými projekty jsou grantová řízení podporující projekty v sociální a zdravotní oblasti, stejně jako další aktivity, které každoročně pořádáme pro různé komunity.

Tesco patří z hlediska počtu zaměstnanců i finančních ukazatelů k nejvýznamnějším obchodním společnostem v Česku. V obchodech, centrální kanceláři a distribučních centrech pracuje téměř 14 000 lidí, přičemž roční obrat společnosti se pohybuje kolem 40 miliard korun. Za všemi úspěchy společnosti stojí týmy schopných zaměstnanců. Pro náš další rozvoj jsou pro nás velmi důležitou skupinou právě ti, kteří stojí o vlastní rozvoj a růst v rámci společnosti. Přidejte si i Vy k této skupině a odstartujte svou kariéru v absolventském programu!


Kontakt

Tesco Stores ČR a.s.
Centrální kancelář
Vršovická 1527/68b
100 00 Praha 10

+420 272 087 111
+420 272 086 111

graduate@cz.tesco-europe.com

Webová stránka http://tesco-graduates.cz je určena studentům a absolventům vysokých škol. Pokud již máte pracovní zkušenosti a zájem o konkrétní nabídku, navštivte nejnovější volné pozice na našem firemním webu iTesco.

Copyright 2011 Tesco Stores ČR a.s.