FAQ

Mohu poslat svůj životopis i poštou?

Je to možné, ale preferujeme elektronickou formu komunikace.

V případě, že trváte na zaslání životopisu poštou, pak nás prosím přesto informujte nejprve emailem, abychom Vám zaslali také souhlas s poskytnutím osobních údajů, který nám zašlete podepsaný poštou spolu s životopisem.
 

O jaký druh pracovního poměru se jedná?

Management trainee program je zaměstnání na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou.

Co se se mnou bude dít po skončení trainee programu?

Po dokončení všech aktivit navážete na zkušenosti a znalosti, které jste během programu získali. V závislosti na vašich preferencích a schopnostech nastoupíte na pozici manažera v některém z našich obchodů nebo koordinátora/specialisty/manažera v jednom z oddělení centrální kanceláře Tesco v Praze. 

Jaký rozvoj zaměstnancům nabízíte?

Především jde o velmi důkladné poznání oblasti maloobchodu, principů fungování velké společnosti a získání zkušeností s řízením vlastního týmu lidí. To ale není zdaleka vše. Proniknete i do dalších částí společnosti, ať již se jedná o obchodní jednotky jiných formátů, distribuční centrum či jednotlivá oddělení centrální kanceláře. Budete se účastnit projektů napříč společností a projdete řadou školení manažerských dovedností. Na Vašem rozvoji se v rámci kariérního sponzoringu budou podílet přímo zástupci top managementu i pracovníci širšího vedení, s nimiž absolvujete řadu formálních i neformálních setkání. 

Jaké jsou možnosti postupu v rámci společnosti Tesco?

Možnosti postupu jsou velmi široké. Podporujeme kariérní postup jak vertikální, tak horizontální napříč společností. Pozice koordinátorů a specialistů jsou dobrými odrazovými můstky pro získání přehledu a zkušeností na manažerské pozice v odděleních centrální kanceláře. Na provozovnách je zkušenost z manažerské pozice nezbytná například pro výkon pozice ředitele obchodu. Obecně předpokládáme, že v horizontu 3-5 let od nástupu do programu převezmete manažerskou pozici v centrální kanceláří či pozici ředitele obchodu. Záleží jen na Vašich schopnostech a iniciativě. A všichni v Tesco jsou připraveni Vaše úsilí podpořit. 

V jakých oborech mohu po skončení programu působit?

Záleží především na Vás, jakým směrem budete chtít svoji kariéru profilovat. Vždy usilujeme o to, abychom společně našli uplatnění, které bude maximálně respektovat Vaše schopnosti, nadání, zájmy a zároveň bude přínosem pro Tesco. Může se jednat o management obchodních jednotek nebo oddělení centrály jako marketing, finance, komerční oddělení (nákup), personální oddělení,  logistiku, stavební oddělení, akvizice, vyhledávání nových lokalit, hodnocení kvality potravin, interní a externí komunikaci a celou řadu dalších oborů.

Budu během programu stále na stejné obchodní jednotce?

Cílem programu je seznámit Vás nejen s celou obchodní jednotkou, ale také různými formáty a životními stádii obchodu. Proto navštívíte také další jednotky jiných formátů. Součástí programu jsou také tréninkové dny, kde se dozvíte zajímavé informace o ostatních částech společnosti a prohloubíte své provozní znalosti. 

Kdy je možný nástup do programu?

Nástup do programu je vždy jednou ročně, v září. Nábor probíhá už od dubna.

Přihlásit se můžete prostřednictvím on-line formuláře zde.

Pro více informací nás můžete kontaktovat buď na emailu graduate@cz.tesco-europe.com nebo nás také potkáte na většině velkých univerzitních veletrhů. 

Jak probíhá výběrové řízení?

Výběrové řízení se skládá z několika kol. Prvním kolem je screening došlých přihlášek a životopisů, následuje telefonické interview, osobní setkání a závěrečným kolem je celodenní assessment centre. Výběrové řízení probíhá většinou do konce července. Absolventi tak mají možnost užít si „poslední léto“ s klidem a jistotou budoucího zaměstnání. 

Přihlaste se do programu

Přihlaste se do trainee programu a naplňte také svůj příběh!

Přihlaste se do programu

Kontakt

Tesco Stores ČR a.s.
Centrální kancelář
Vršovická 1527/68b
100 00 Praha 10

+420 272 087 111
+420 272 086 111

graduate@cz.tesco-europe.com

Webová stránka http://tesco-graduates.cz je určena studentům a absolventům vysokých škol. Pokud již máte pracovní zkušenosti a zájem o konkrétní nabídku, navštivte nejnovější volné pozice na našem firemním webu iTesco.

Copyright 2011 Tesco Stores ČR a.s.